Historia

Moja historia

Swoją przygodę ze sztukami walki rozpocząłem w piątej klasie Sz.P. w Wyszkowie. Tam w 1988 roku, zapisałem się do Klubu Karate, gdzie w 1990 roku zadałem swój pierwszy egzaminy na 10 Tije. Następnie zajęcia przeniesiono na Rybienko Leśne, gdzie trenerem był Andrzej Grajczyk. Będąc uczniem drugiej klasy LO, zmieniłem klub na Wyszkowskiego Centrum Sztuk Walki. Mistrzem i założycielem szkoły do dnia dzisiejszego jest Zbigniew Jeż. Wówczas szkoła była filarem Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Pod czujnym okiem Mistrza dorastałem, wychowywałem się i zdobywałem kolejne stopnie uczniowskie a później mistrzowskie w takich stylach jak: Dju Su Kung Fu, Ju Jutsu, Allkampf Taijutsu. W 1997 roku Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk Walki wydała mi legitymację instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją w samoobronie. Od tego czasu prowadzę zajęcia jako instruktor. Po latach ćwiczeń pasja przerodziła się w sposób na życie, któremu podporządkowałem pracę zawodową jak i życie prywatne. Treningi ukierunkowałem pod kątem MMA, BOKSU, SUBMISSION oraz praktycznej SAMOOBRONY pomijając klasyczne formy i techniki.  Mistrza mam jednego, jest nim Zbigniew Jeż 10 Toan/Dan. Dziękuję za wszystko.

Historia Akademii

Akademię Lwa założyłem w 2012 roku z myślą propagowania sportów i sztuk walki. Od wielu lat wprowadzam do swoich zajęć elementy boksu, kick boxingu, judo, sambo oraz zapasów. Celem Akademii jest promowanie zdrowego stylu życia, poprzez prowadzone zajęcia sportowe wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania. Zajęcia sztuk walki uzupełniamy cross treningiem, który doskonale poprawia siłę oraz wytrzymałość. Klub organizuje cykliczne warsztaty, zgrupowania oraz obozy wypoczynkowe. Treningom sprzyja miła i sympatyczna atmosfera, oraz możliwość poznania wielu nowych, ciekawych osób. Akademia współpracuje z innymi klubami, organizacjami i stowarzyszeniami z którymi wspólnie organizuje pokazy, seminaria, turnieje i zawody. .

 

Powstanie SBS Fighting System

SBS FS powstał z dniem 27 marca 2014 roku na bazie mojego 26-cio letniego doświadczenia w uprawianiu sztuk i sportów walki. Łączy on w sobie popularne obecnie style chwytane, takie jak: Judo, Ju Jitsu czy zapasy (Submission), najbardziej skuteczne w stójce (zarazem najprostsze) uderzane techniki bokserskie (BOKS), kopnięcia z kick boxingu  z praktyczną samoobroną opartą na twardych technikach obronnych stylu Dju Su (SELF DEFENSE). Kręgosłupem moralnym systemu są zasady i wartości wyniesione z sali treningowej (opisane w kodeksie moralnym sztuk walki  bushi do – czyli droga wojownika). System łączy w sobie sport i sztukę, dając tym samym równe szanse na rozwój zarówno osobom amatorsko ćwiczącym jak i czynnie startującym zawodnikom. Celem nadrzędnym jest rozwój własnej osobowości oraz poznawanie i przekraczanie swoich granic, zarówno tych fizycznych jak i psychicznych.