Taniec breakdance dla dzieci od 7 lat

Break dance - taniec dla wszystkich kochających freestyle

W dzisiejszych czasach, gdzie wielu młodych ludzi ma problemy z zagospodarowaniem wolnego czasu, stajemy naprzeciw temu problemowi, pokazując, na czym polega i czym tak naprawdę jest dość modny i popularny w ostatnim czasie, a jednocześnie trudny i rozwijający się w naszym kraju taniec Break dance, który może stać się dla młodych ludzi pasją, hobby a nawet sposobem na życie.


Czym jest breakdance?
Warto spróbować
Podstawowe ruchy?
Trener
 • Breakdance (inne nazwy: bboying, breakdancing) – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami na ziemi (często całym ciałem). Taniec ten narodził się w latach 70-ych w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku .

 • Breakdance jest pewnego rodzaju gimnastyką taneczną, wymagającą skupienia, uwagi i przede wszystkim zaangażowania uczestnika. Dzieci uczą się poruszania w rytm muzyki. Poprzez szeroką dostępność kroków, figur, przejść i ćwiczeń o różnym stopniu trudności, łączonych w jedną całość, rozwijają swoją wyobraźnię, twórcze myślenie. Mają nieograniczone możliwości improwizowania. Jednocześnie uczą się panowania nad własnym ciałem, poznają je, poznają swoje ograniczenia, słabości a z drugiej strony nabierają pewności siebie, kształtują poczucie własnej wartości.

 • Ruchy w breakdance dzielimy na pięć podstawowych elementów:

  • TOPROCKdynamiczne kroki taneczne łączone z gestykulacją, tworzące wrażenie „mowy ciałem”. Należy przede wszystkim wykonywać je dynamicznie i jednocześnie w rytm muzyki,
  • POWER MOVES – figury rotacyjne, najefektowniejsze zarazem najtrudniejsze część breakingu. Wymagają dużej sprawności fizycznej ze względu na ich wysoce akrobatyczny charakter. Wymagają jednocześnie siły, gibkości, kondycji, poczucia ciała w przestrzeni oraz zaangażowania i szczególnie umiejętności samoasekuracji,
  • FREEZE - figury statyczne, polegające na „zastygnięciu” w konkretnej pozycji na kilka sekund,
  • DROPprzejścia z toprocka do footworka/powermove, ważne kroki pozwalające zachować ciągłość taneczną,
  • FOOTWORKkroki taneczne, najczęściej wykonywane z pozycji przysiadu podpartego. Aby dobrze wykonywać zarówno footwork jak i inne figury, trzeba wypracować flow czyli płynność ruchów. Słowem – nie wystarczy nauczyć się konkretnego ruchu, aby go dobrze wykonywać, należy jeszcze wykonywać go płynnie i bardzo dynamicznie.
 • Kamil „ZAKI” Zawidlak – tancerz oraz instruktor tańca BREAK DANCE (b-boying)

  Ma 24 lata, tańczy od trzynastego roku życia. Zaczynał w miejskim domu kultury w Brzozowie na podkarpaciu, skąd pochodzi (referencje) zobacz . Jest członkiem i założycielem grupy SPIN FLAVOUR.

  W 2009 zaczął pracować jako instruktor Breaka w szkole tańca EUREKA w Krośnie. Później, od roku 2010 uczył też w fitness clubie ENERGY w Sanoku (referencje) zobacz . Występował na deskach sceny polskiej i międzynarodowej na wielu zawodach, koncertach i  wydarzeniach promujących kulturę hip hop.

  Prekursor nauczania B-boyingu osób niesłyszących. Twórca własnego programu i metodyki nauczania dla głuchoniemych. Zajęcia z niesłyszącymi i niedosłyszącymi prowadzi od października 2012. w kilku ośrodkach szkolno-wychowawczych w Warszawie. Współpracował z Polskim Związkiem Głuchych w Warszawie, gdzie również prowadził zajęcia.

  reportaż w TVN 

  Spośród dzieci i młodzieży z którymi pracował stworzył grupę  BREAK THE SILENCE, z którą prowadzi regularne zajęcia taneczne w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Prowadzi także zajęcia personalne z zakresu B-boyingu.

 

Tak wyglądają zajęcia breaka z osobami niesłyszącymi. SZACUNEK dla instruktora za nowatorskie metody nauczania !!!

3bd_zk2 3bd_zk73bd_zk5